Hľadaj

Kalendár pretekov

   V sobotu sa konal na nitrianskej dráhe 6  pretek Slovenského Pohára. Kúpalisková teplota nepresvedčila 26 jazdcov, ktorý svoje stroje prišli vystaviť tropickým horúčavám a rozpálenému asfaltu. Potili sme sa nie len my jazdci na tribúne, ale kropaje potu a priam neochota spolupracovať postihla aj niekoľko motorov silnejšieho kalibru najrýchlejšej kategórie Modified. Jazdilo sa na tretej variante dráhy, s technicky náročným úsekom pod tribúnou sťa by Nitrianska Tiesňava.

 

 

   V kategórii Formúl tentokrát bodoval Pavol Chovan. Sveťo Špalek si nedoprial kávičku a tak mu neprítomnosť kofeínu postačila na druhé miesto. V závese si to za nimi hnal Hargaš Miro, ktorý tak obsadil celkovo tretie miesto.

   Stockári boli ochudobnení o hlavné hviezdy a tak mohla mládež silne zastúpená juniormi a žiakmi polemizovať, kto bude na prvých troch miestach. Víťaz nebol jasný do poslednej chvíle. V prvých dvoch finálových kolách sa vystriedali na prvom mieste Oliver Havránek a Majo Žila, no v tretej finálovke im vypálil rybník výborne jazdiaci Tomáš Vindiš z nitrianskeho klubu, ktorý zo súbojov Olivera a Maja získal čístú jednotku. V konečnom poradí ho tento výsledok vystrelil pred Braňa Moleca na výborné tretie miesto. Majo vďaka druhej finálovke, kde odjazdil lepší čas, ustál celkové prvé miesto. Oliver si tak odniesol druhé miesto a už klasicky prvé za najlepšie jazdiaceho žiaka. Ak to s ním pôjde takto daľej, jeho výkonnosť čoskoro začne atakovať prvé priečky.

   V kategórii 2WD si to rozdali v klasickej novomestskej zostave Špalek Sveťo, Kadlečík Rudo a s potiacim sa neťahajúcim motorom, ale aj tak dobre jazdiacim, Chovanom Pavolom.

   Teplota okolia sa najviac pohrala s kategóriou Modiefied. Prehrievanie motora, v spolupráci s prehrievajúcimi sa regulátormi malo za následok časté výpadky hlavne u našich jazdcov Dana a Roba Žákovcov. Danova pretrvávajúca smola už z minulého preteku , kde po výmene motora, regulátora, serva, príjmača auto stále vypadávalo a tak mu to vystačilo len na celkové piate miesto. No čo viac mrzí, problému stále neprišiel na koreň. Robo sa  tiež popasoval s prehrievaním elektroniky a stačilo mu to len na štvrté miesto. Tretie si odniesol jediný banskobystričan Denis Vančo. Náš jazdec Šimon Polák s prehľadom naberá po rcautíčkarskej pauze starú formu a to mu zabezpečilo druhé miesto. Najvyšší post si vybojoval výborne jazdiaci Jano Benetin, ktorého motor aj regulátor fungovali bezchybne a aj jeho jazda bola nepochybne najlepšia.

 V hlavnom menu hore, ako aj na nasledujúcom odkaze nájdete priebežné poradie Slovenského Pohára 2013

O preteku bol napisaný članok na nitrianskom internetovom portáli NITRA 24.

Galéria fotiek.

 

(Majo 28.7.2013)