Hľadaj

Kalendár pretekov

V sobotu sa konalo 7.kolo Slovenského pohára rádiom ovládaných áut v Nitre. Po nočnom daždi v účastníkoch panovala nedôvera v priaznivé počasie. To ale nakoniec vydržalo po celý deň priaznivé a aj napriek poobedňajšiemu nárazovému vetru sa uskutočnili všetky plánované jazdy.


 

 

 

V kategórii Stock už tradične kraľovali Oskar a Tono z Auto RCTrnava, tento krát ale pri technických problémoch Oskara takmer po celý deň v opačnom poradí ako zvyčajsne. Oskar po výmene elektroniky nakoniec donútil svoje auto k poslušnosti a v posledných 2 finálových jazdách si tak vybojoval zaslúžené prvé miesto. O tretie miesto po celý deň bojovali Majo Žila, Oliver Havránek a Braňo Molec. Po tuhom boji sa poradie ukázalo až v poslednej finálovej jazde a tretie miesto tak získal Oliver Havránek.

V kategórii Modified po problémoch s elektronikou v predchádzajúcom závode tentokrát ťažkosti s technikou obišli všetkých pretekárov a poradie sa tak ustálilo už pred poslednou finálovou jazdou. Vyhral Robo Žák pred Danom Žákom a Denisom Vančom. 

Výsledky:

Formula:
1. Špalek Svetozár
2. Chovan Pavol
3. Hargaš Miro

 

Stock:

1. Malatinský Oskar
2. Sloboda Tono
3. Havránek Oliver
4. Molec Braňo
5. Žila Mário
6. Vindiš Tomáš
7. Ferenci Andre
8. Petrík Miroslav
9. Jaroš Jiuraj
10.Žák Patrik
11. Golský Ľubo

 

2WD:

1. Chovan Matúš
2. Špalek Sveťo
3. Kadlečík Rudo
4. Chovan Pavol
5. Hargač Miiro

 

Modified:
1. Žák Robo
2. Žák Daniel
3- Vančo Denis
4. Havránek Oliver
5. Polívka Zdeněk
6. Polák Šimon

FOTO