Hľadaj

Kalendár pretekov

Za pekného počasia sa konal jediný pretek Slovenského pohára sezóny leto 2013 v Považanoch. V rámci seriálu je v Považanoch najväčšia a najdlhšia dráha a tak má v aj vzhľadom na potrebu zmeny nastavenia podvozku výsadné postavenie. Pretek bol výborne zorganizovaný, dráha starostlivo pripravená, organizátorom boil klub z Nového Mesta nad Váhom.

 

 

 

 

Kategória Stock po prvý krát v aktuálnej sezóne zmenila svojho víťaza, keď sa o celkovom poradí rozhodovalo až v poslednej finálovej jazde medzi Oskarom Malatinským a Tonom Slobodom z klubu AutoRCTrnava. Po tesnom súboji od štartu jazdy, kedy medzera medzi oboma jazdcami ani na okamih neprekročila jednu sekundu, došlo pred koncom jazdy k zrážke oboch súperov a autá oboch závodníkov skončili na streche. Bola to skutočná smola pre oboch, a keďže traťový komisár musel nasadiť autá jedno po druhom, tento okamih sa ukázal ako kľúčový pre stanovenie konečného poradia. Súboje oboch jazdcov boli rovnako tesné vo všetkých finálových jazdách, obaja získali v prvých dvoch po jednom prvom a jednom druhom mieste. Bolo sa na čo pozerať, hlavne keď Tonove nastavenie auta fungovalo o poznanie lepšie, a Oskar sa snažil svoj handicap zmazať svojou čistou a presnou jazdou.   

V kategórii Modified boli v hre o celkové víťazstvo na začiatku finálových jázd až štyria jazdci. Dano Žák, Robo Žák, Denis Vančo a Oliver Havránek. Po rozjazdách bolo postavenie na štarte v spomenutom poradí, ale rozdiely medzi jazdcami boli skutočne minimálne. Prví traja skončili v jednej z rozjázd s celkovým rozdielom časov menším ako jedna sekunda.
Prvé finále viedol v takmer celom priebehu Dano, na druhé miesto sa krátko po štarte prepracoval Denis, nasledovaný Robom a Oliverom. Po Denisovej chybe sa Robo dostal na druhé miesto a začal tak pomaly sťahovať Danov nádskok. Dve či tri kolá pred cieľom sa Robo dostal tesne za Danov chrbát, a nakoniec sa mu po Danovej (malej) chybe podarilo dostať na prvé miesto. Cieľom tak prešiel v tesnom závese nasledovaný Danom a s väčším odstupom aj Denisom.
V druhej finálovej jazde bola situácia na štarte obdobná, kedy po strkanici v prvej zákrute pokračovali jazdci v poradí Dano, Denis, Robo a Oliver. Robo sa postupne prepracoval na prvé miesto a jazdu vyhral.
Nervozita pred treťou finálovou jazdou bola ale značná. Možnosť získať druhú pozíciu bola u všetkých 3 jazdcov reálna. Oliver a Denis by ju získali v prípade svojho víťazstva, Danovi by stačilo ak nikto z týchto dvoch nevyhrá. Štart prebehol bez komplikácií, po chybách a následnej zrážke sa ale na druhé miesto prepracoval Oliver. Neuveriteľne rýchlou jazdou za pár kôl stiahol nádskok Roba na minimum, ten ak nechcel prísť o víťazstvo v jazde musel pridať a začal sa tuhý boj o prvú priečku. Oliver svojou stíhacou jazdou dosiahol najlepšie kolo tretieho finále a druhé najlepšie kolo dňa. Nakoniec sa mu ale nešťastne roztrhol zadný remeň a z preteku musel odstúpiť. To hralo do karát Danovi s Denisom, ktorí tak obsadili celkovo druhé a tretie miesto.

Foto