Hľadaj

Kalendár pretekov

Skončila sa letná sezóna, v ktorej sa podarilo odjazdiť všetkých 10 plánovaných pretekov. Termín posledného preteku bolo potrebné z dôvodu nepriaznivého počasia preložiť, nakoniec sa však uskutočnil v slnečnom a vzhľadom na koniec septembra aj teplom počasí za účasti viac ako 30 pretekárov.


Lákadlom posledného preteku bolo okrem získania posledných bodov tiež celkové vyhodnotenie seriálu a organizátormi pripravená tombola.

Kategórie Stock a Formula  mali už pred posledným pretekom známych víťazov, v kategórii Modified rozhodoval práve posledný pretek, ten mohol zamiešať poradie aj v kategórii 2WD.

Dano a Robo Žákovci začali svoj súboj prvou rozjazdou, kedy Dano porazil Roba rozdielom triedy s priepastným rozdielom v čase najrýchlejšieho kola. Robo tak musel hľadať príčinu zle fungujúceho auta, ktorú nakoniec odhalil v opotrebovaných pneumatikách. Ďalšie rozjazdy fungovali ako na húpačke, každý získal po 2 dobré výsledky. Nakoniec si na štarte finále vybojoval lepším časom umiestnenie Robo, ktorý sa postavil na 3. pozíciu. Postupne sa mu podarilo obsadiť 2, 3 a 2 miesto, Danovi sa darilo menej a tak v poslednom preteku Robo obsadil druhé a Dano 4. miesto, vyhral David Nemček a na tretej pozícii skončil Jano Benetin. V seriáli tak celkové prvé miesto vybojoval Robo Žák(Nitra), 2. miesto Dano Žák (Nitra) a tretiu pozíciu obsadil Denis Vančo (Banská Bystrica).

V kategórii Stock po tuhom boji medzi Oskarom Malatinským a Tonom Slobodom bol nakoniec úspešnejší Oskar, ktorý zvíťazil až po porovnaní časov zajazdených vo finálových jazdách. Pri vyhodnotení seriálu tak stáli na stupňoch víťazov Oskar Malatinský (Trnava), Tono Sloboda (Trnava) a Majo Žila (Nitra).   

Autá s pohonom jednej nápravy 2WD nemali pred posledným pretekom jasného víťaza a tak rozhodoval posledný pretek.Ten vyhral Andrej Vnučko, pred Pavlom Chovanom a Sveťom Špalekom čo rozhodlo v prospech Pavla Chovana.Ten v celkovom poradí skončil na prvom mieste o 2 body pred Sveťom Špalekom, tretím Rudom Kadlečíkom, štvrtým Mirom Hargašom a piatym Matúšom Chovanom. Do bojov sa po prvý raz v tomto roku zapojil po dlhej 4 ročnej odmlke znovu začínajúci člen klubu RC Team Nitra, Vlasto Atovič. Neviedol si zle a s technikou predošlých čias konkuroval ostatným závodníkom skutočne dôstojne. Nevyhli sa mu ani technické problémy, a tak mu stupne víťazov nakoniec predsalen o vlások ušli. Pred nadchádzajúcou sezónou už ale Vlasto avizoval prispôsobenie svojej techniky aktuálnym trendom, a tak sa môžeme tešiť na jeho návrat do boja o čelné priečky svojej kategórie.

V kategórii F1 bolo už poradie isté od predposledného preteku a Pavol Chovan si iba upevnil svoju pozíciu vedúceho jazdca v celkovom poradí. V poslednom preteku sa jadzci umiestnili nasledovne, 1.Andrej Vnučko, 2.Pavol Chovan, 3.Sveťo Špalek, 4.Miro Hargaš.
Celkovým víťazom sa tak stal Pavil Chovan pred druhým Sveťom Špalekom a tretím Mirom Hargašom. Štvrtú priečku obsadil Andrej Vnučko a piatu Miro Vavrik (RC Team Nitra). 

Tombola na konci pretekov priniesla spestrenie programu a tešili sa z nej najmä najmenší pretekári, ktorí si okrem cien za svoje výkony odniesli domov aj ceny zabezpečené predajňou PemiModel Nitra.

Ďakujeme všetkým za účasť na pretekoch letnej sezóny 2013 a tešíme sa už teraz na pripravovanú zimnú sezónu a budúce leto, na ktoré nitranci sľubujú dokončené obrubníky a ďalšie úpravy svojho areálu. 

 

Foto, výsledky pribudnú čoskoro

celkové poradie