Hľadaj

Kalendár pretekov

   Predpoveď počasia na sobotu nevyzerala vôbec priaznivo. Ku koncu týždňa asi nikto neveril, že sa pôjde na pretek, hlavne po piatkovom večernom lejaku. Sobotné ranné slnko potešilo všetkých 28 jazdcov, ktorý sa o 7:00 začali schádzať na dráhe v Považanoch.

   Považanskú dráhu mám rád, je veľká, rýchla, s vysoko postavenou tribúnou, bez obrubníkov čím je k autám zhovievavejšia a menej náročná na lámanie dielov, zato vypukličkovaná v každej potrebnej zákrute. Asi sme už trošku rozmaznaní dráhou v NR a pozabudli sme na letecké manévre ku ktorým dôjde pri správnom nájazde na tieto bielo červené kopčeky :). 

   Po rozprave o 9:15 sa začal kolotoč kvalifikačných rozjázd. Ranné slnko začalo nakúkať spoza čoraz častejšie sa objavujúcich mrakov a teplota tiež nebola úplne letná. V depe sme laborovali s teplotami nahrievania gúm a mazadlom až do obednej hodiny, kedy najlepšie mazadlo vytiahol Miro. Horčicu. Samozrejme natretú na chlebík prikrytý krkovičkou už štandardne výbornej chuti. Čím opätovne ďakujeme Mirovi za jeho vôľu a chuť hrať sa popri F1 aj s panvicou a prípravou obedu pre nás všetkých, ktorí sme si dali  jednu, dve, cigánske :).

   Mraky stále viseli s dažďom ruka v ruke nad dráhou a dokonca po druhých finálovkách sme mysleli, že pretek vyhodnotíme predčasne. Ale netrvalo veľa a trocha kvapiek rýchle vyschla, vyliezli sme z depa a pustili sa do posledného 3 kola finále.

   Tu sa v kategórii Modifide najlepšie darilo Janovi Benetinovi, druhý skončil Robo Žák a tretí môj tajný kóň, ktorý síce jazdil rýchlo a výborne dohnal prvých dvoch ale potom prišla opäť dáka mala chybička v podaní „metrix efektu“ kedy sťa by zastal čas – finťička: postav auto na zadok, opri ho o krídlo, zamávaj kolesami divákom, vydrž takto dáku tu sekundu a pokračuj v jazde - vyniesla Danovi Žákovi tretie miesto.

   Formule si vybrali v Tónovom prípade smolu, keď po odlomení dielu na prednej náprave nebolo náhradného dielu a Tóno tak nenastúpil na svoju prvú pozíciu, čím dal šancu Mirovi Vavríkovi bojovať o post jednotky. Miro si v dvoch finálovkách postrážil za chrbtom ako Andreja Vnučka , tak aj stále sa zlepšujúceho Michala Skubeňa. Andrejovi sa asi nalepilo trocha Tónovej smoly a tak dopadlo lepšie druhé miesto pre Michala, ktorý vďaka nahrievakom spravil veľký krok k lepšiemu výsledku a odniesol si náležite druhé miesto. Andrej si  vyjazdil tak víťaznú trojku.

   2WD si tento krát vyslúžilo najpočetnejšiu skupinu, posilnenú o nových mladých jazdcov Dominikov, Špaleka a Vnučka. Finále si tento krát úspešne ustál Andrej Vnučko na prvom mieste a o druhé a tretie miesto bojovali Pavol Chovan a Sveťo Špalek. Blysol sa medzi nimi aj Rudo Kadlečík mladší teda Marek čim jasne naznačil, že začína šliapať na päty nie len Kadlečíkovi staršiemu ale bude treba s ním rátať čím ďalej tým viac k pohárovým stupňom.

   K vyhodnoteniu si to predsa rozmyslelo aj slnko a tak posvietilo ešte na víťazné foto a jazdci začali opúšťať príjemný areál považanskej dráhy a ako bolo povedané na začiatku pretekov ešte sa k Mirovi Hargašovi na jeho veľkú dráhu v tomto seriáli vrátime a budeme sa opäť tešiť.

 

 

 

     Foto od Andreja a Tona

     Foto od Tona + Výsledky

     Priebežné poradie

 

(18.8.2014 Majo)