Hľadaj

Kalendár pretekov

 V sobotu ráno sme sa na dráhe zišli v hojnom počte 14 ľudí a pustili sa do prípravy na letnú sezónu, ktorá sa začne už o 2 týždne prvým pretekom práve u nás. Na programe bolo hlavne betónovanie chýbajúcich obrubníkov, natiahnutie plachty na tribúnu, upratanie búdy a kopec ďalšej roboty.

 

 

 

Obrubníkov sa ujal betonársky tím kde kľúče od miešačky zverili Majovi. Ten po obdržaní tajnej receptúry vyvinutej priamo na mieste Jurim a Danom, intenzívne zásoboval hlavných obrubníkarov na trati. Obsluha ťahania stroja bola zverená Danovi, plnenie obrubníkovačky betónom zabezpečoval Andrej a konečnú podobu obrubníka - fajnpucung a vyhladenie tvaru dokončovali Juri a Marek.

 Paralelne bežali aj ďalšie práce. Na rovinke Karol s Kubom upevnovali ochranný plechový mantinel, čím zakryli rozbitý betónový obrubník s ktorým určite aspoň jeden krát prišiel každý z nás do kontaktu. Kardany toho roku budú menej namáhané, ale aj tak radšej na výjazde za rovinkou s plynom opatrne.

 Mládežníci Filip, Kubo, Andrej aj Marekovi juniori po dokončení mantinelu, natiahli na oplotenie rovinky textíliu aby trávu z vedľajšej lúky vietor nenafukoval na rovinku a do blízkych zákrut.

 

 Michal s Robom si vybrali nástrek čiar ohraničujúcich dráhu a vyznačenie štartového roštu. Konečná podoba ohraničenia trate bude ešte behom roka dokončená, no štartový rošt po náročnom vymeriavaní už môže hostiť prvé autá na pol position na prvom blížiacom sa preteku 2.5.2015.

 

  Celá akcia prebiehala pod prísnym technicko – konštrukčným Zdenovým dozorom, ten zabezpečoval behom celého dna prísun betonárskeho materiálu na dráhu a svojimi dlhoročnými skúsenosťami korigoval drobné nedostatky vo všetkých pracovných skupinách.

 Po asi 8 hodinách sme pracovnú skupinu rozpustili a výsledky našej práce sú jasne viditeľné na trati. Zostáva ešte natretie nových obrubníkov bielo červenou farbou, no prakticky je možné trať jazdiť už dnes.

 

 Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na účasť možno ešte na ďalšej brigáde, alebo už na prvom preteku letného Slovenského pohára 2015.

Fotky z brigády

Majo 20.4.2015