Hľadaj

Kalendár pretekov

V sobotu 12.9.2015 sa konal náhradný pretek za prvé upršané kolo slovenského pohára. Tak ako sa nevydaril prvý pretek na začiatku mája ani sobotné ráno nevyzeralo nádejne, ale predpoveď sľubovala bezdaždivý deň. S Michalom sme začali niečo po šiestej hodine zametať dráhu a Zobor sa očividne na nás nemohol pozerať a radšej sa zatiahol do šedivých oblakov. Dráha keďže je používaná počas týždňa na tréningy bola relatívne čistá. Aj nacukrovaná stopa ešte stále lepila. Po dvoch bandaskách cukrového postreku s ktorým sme skončili niečo pred siedmou hodinou bola dráha pripravená na tréning, ale teplota okolo 16°C, slniečka ani náznak, sľubovalo pomalšie schnutie na aké sme boli zvyknutí počas letných dní.

A tak začala asi trojhodinové čakanie na vyschnutie nacukrovanéj dráhy. Občasní pionieri testovali zjazdnosť no odmenou im bol iba „fondánový“ poťah na pneumatikách , ktorý premenil auto na šmýkajúcu sa neovládateľnú hračku. Jedine mechovkári si zdanlivo dobre mohli pojazdiť a potrénovať na prázdnej dráhe. Postupne sa oteplilo, mraky sa potrhali, dráha vyschla a cukor začal pracovať tak ako mal dohodnuté... lepiť a držať autá v stope na trati. Niečo pred desiatou hodinou sa skončili tréningové jazdy, debatné krúžky v depe a rozpravou sme odštartovali závod.

Celkovo bolo prihlásených 24 pretekárov v štyroch kategóriách. Opäť najpočetnejšou kategóriou bol Stock 17.5 s počtom 12 jazdcov. Táto skupina zaznamenala najväčší nárast nových jazdcov za posledných pár rokov a tak veríme, že Mário, Peťo a Michal vydržia jazdiť a budú sa už len zlepšovať a zvyšovať tým konkurencieschopnosť tejto kategórie. V Modifiede sa postavili na trať 4 jazdci, Formula poslednou dobou upadá a tak si konkurenčne museli vystačiť 3 jazdci a druhá najpočetnejšia skupina bola 2WD s 5 členným štartovným poľom.

V Modifiede si prvenstvo vybojoval Oliver Havránek pred Robom Žákom, tretie miesto si vyjazdil Lacko Tóth a zemiakovú placku si odniesol Dano Žák.

V Stocku sa opäť Oliverovi podarilo udržať prvé miesto, no potrápil ho svojim stíhaním Tóno Sloboda. Vďaka prvej finálovke, kde Oliver narazil Tóna no potom ho férovo počkal čím však obaja prišli o prvé dve miesta v prvej finálovéj jazde dopomohli Majovi Žilovi k celkovému druhému miestu. Celkovo tretí skončil Tóno. Nováčik v kategórii Stock no dlhoročný modified jazdec Dano Žák si na prvý krát celkom úspešne vyjazdil štvrté miesto. Skupinu B vyhral Paťo Žák, ktorý len tesne porazil druhého v poradí Mária Kačinu.

Vo Formula si prvenstvo ustrážil Andrej Vnučko, Michal Skubeň si po celodňovom trápení a ladením monopostu  vyjazdil druhé miesto, tretí skončil Miro Hargaš.

2WD kategóriu tak ako formulu vyhral výborne jazdiac Andrej, Rudo Kadlečík skončil druhý a tretie miesto patrilo Palovi Chovanovi. Matúš Chovan skončil hneť v závetrí otcovej dvojkolky na štvrtom mieste.

Po dlhšom rannom čakaní na vyschnutie nacukrovanej dráhy sa nám pretek vydaril a okolo 17 hodiny sme ho ukončili vyhodnotením jednotivých kategórii. Na koniec leta sme si užili príjemnú sobotu aj pár slnečných lúčov k tomu a čaká nás už len finálny pretek v Trenčíne na najväčšej a najprestížnejšej európskej dráhe v HUDY aréne. Dúfame, že sa vidíme v minimálne takom obsadení a hádam aj väčšom dňa 26.9.2015.