Hľadaj

Kalendár pretekov

   V sobotu 3.10.2015 sa jesenné počasie umúdrilo a pod Zoborom sa mohol uskutočniť záverečný letný pretek Slovenského pohára, ktorý bol vypísaný ako náhradný pretek za upršaný minulý víkend v Hudy aréne.  Na dráhe pod Zoborom sa počasie od rána ukazovalo ako priateľské k RC modelárom, len teplota a vietor trocha zaostávali za požadovanými hodnotami. Keďže Andrej v piatok podvečer pozametal a nacukroval dráhu, nezastihli nás problémy ako minule a trať bola od 7:00 pripravená na tréning. Počas tréningu dráha moc nedržala a teplota okolo 10 stupňov tomu ani trochu nepomáhala.

 

  

   Rozprava začala niečo pred 10:00 a par minút nato odštartovali kvalifikačne jazdy. Slnko vyšlo spoza Zobora, ustálil sa vietor a autá ma trati už pevne držali stopu. Začali sa ostré kvalifikačne súboje hlavne v kategórii Stock a Modified.

Najlepší jazdci po kvalifikácii:
Stock: Havránek Oliver
Modified: Tóth Lacko
Formula: Vnučko Andrej
2WD:Vnučko Andrej


   Finálové jazdy ako prvé začali formule o 13:55, kde Andrej Vnučko nedostihnuteľný ako Schumacher, technikou štart - cieľ túto kategóriu vyhral. Druhý skončil Miro Hargaš a tretí Pavol Chovan.

   Druhá v poradí štartovala kategória Stock kde aj napriek hromadným haváriám a rozdielnym výkonnostným skupinám jazdcov sa celkovo jazdilo veľmi slušne. Na prvých dvoch miestach sa od štartu nič nemenilo aj keď domáci jazdec Mário Žila stíhal Olivera Havránka v tesnom závese no Oliver svojou čistou jazdou potvrdil pozíciu jednotky. Až do poslednej finálovej jazdy nebol rozhodnutý ani boj o tretiu priečku, kde domáci jazdec Filip Obora napokon jasne dominioval pred Lacom Tóthom.

V kategórii 2WD bol opäť nedostihnuteľný Andrej Vnučko, druhý skončil Matúš  Chovan a tretí Pavol Chovan.

   Kategória Modified bola podobná ako Stock. Tu sa tiež odohrávali až do poslednej finálovej jazdy veľmi pekné súboje o prvú priečku medzi Oliverom Havránkom a domácim jazdcom Robom Žákom, o tretiu priečku bojoval Daniel Žák s Lackom Tóthom s lepším umiestnením pre Lacka.

  Po vydarenom dni,  ktorý prebehol bez komplikácií, keď nám aj počasie prialo, prišlo k vyhodnoteniu posledného preteku. Potom nasledovalo celkové vyhodnotenie seriálu Slovenského pohára za leto 2015. Tu boli ocenení najlepší jazdci, ktorí dostali pekné poháre a vecné ceny z predajne Pemimodel Nitra. Na  záver sa urobilo pár tradičných fotiek na založenie do albumu a s pozdravom skorého videnia na nasledovnom zimnom seriály sa jazdci rozlúčili s tohoročnou letnou sezónou.

  Celkove poradie Slovenského letného pohára 2015:

  • Formula: 1. Vnučko Andrej, 2. Skubeň Michal, 3. Hargaš Miro
  • 2WD: 1. Chovan Matúš, 2. Chovan Pavol, 3. Vnučko Andrej

 

 

 

 

 

 

Stock 17.5T : 1. Sloboda Tóno, 2. Žila Mário, 3. Obora Filip
Modified : 1. Tóth Lacko, 2. Havránek Oliver, 3. Žák Róbert

 

 

   Veríme, že preteky Slovenského pohára, ktoré boli organizované v spolupráci RC Team Nitra, Auto RC Trnava a HP Racing Považany sa vydarili, boli bez  väčších komplikácií aj keď počasie nám toho roku občas neprialo a všetci jazdci boli spokojní. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizovaní seriálu a veríme, že sa uvidíme všetci opäť v Hudy racing aréne v Trenčíne 17.10.2015 na prvom zimnom preteku. 

Foto z preteku, Finálne poradie Slovenského pohára 2015

 

 

Filip 4.10.2015