Hľadaj

Kalendár pretekov

   V sobotu 4.6.2016 sa na dráhe pod Zoborom konal 2. pretek Slovenského pohára 2016.

Príprava preteku bola náročnejšia ako inokedy, vo štvrtok pred pretekom sme zistili, že bola v našej "búde" neželaná návšteva a tá si okrem iného odniesla aj veci potrebné na organizovanie preteku ako sú počítač, tlačiareň, ozvučovacia technika a kompresor. Vďaka ochote a snahe členov klubu sa podarilo opraviť uzamykanie "búdy" a na pretek zapožičať potrebnú techniku.

Samotný pretek mal štandartný priebeh, po rannom tréningu nasledovala rozprava. Kvalifikačné jazdy odštartovali svojou rozjazdou formule, nasledovala kategória STOCK, 2WD a Modified.

Po odjazdení kvalifikácie, prišli na rad finálové rozjazdy, ktoré však boli prerušené z dôvodu blížiacej sa búrky sprevádzanej bleskami. Chvíľu to vyzeralo tak, že by sa búrka mohla našej dráhe vyhnúť, ale asi po pol hodine čo mraky dráhu obchádzali, rozhodli sa zamieriť priamo k nám, tak sme museli pretek predčasne ukončiť a vyhodnotiť.

Jazdci kategórií Formula a Stock mali viac šťastia a stihli odjazdiť vo finále 2 rozjazdy. Ich poradie sa vyhodnotilo podľa výsledkov finálových rozjázd. Jazdci v kategóriách 2WD a Modified stihli len jednu a tak sa poradie vyhodnotilo podľa kvalifikácie.

Formula : 1.miesto - Vnučko Andrej, 2.miesto - Skubeň Michal, 3.miesto - Hargaš Miro

Stock : 1.miesto - Havránek Oliver, 2.miesto - Žila Mário, 3.miesto - Obora Filip,    1.miesto finále B - Gmitter Andrej

2WD : 1.miesto - Vnučko Andrej, 2.miesto - Chovan Pavol, 3.miesto - Chovan Matúš

Modified : 1.miesto - Havránek Oliver, 2.miesto - Žák Robert, 3.miesto - Benetin Ján

Fotografie