Hľadaj

Kalendár pretekov

V dnešnú slnečnú sobotu sa uskutočnilo 5.kolo pretekov Slovenského pohára RC modelov áut v Nitre. Jazdilo sa v 4 kategóriách áut s elektropohonom - Stock s motorom 17.5 závitov, Formula, 2WD s poháňanou zadnou nápravou a Modified s pohonom všetkých kolies bez obmedzenia výkonu. Trať bola veľmi dobre pripravená, pozametaná do poslednej smietky, stopa výborne nacukrovaná, jazdilo sa tak výborne a pneumatiky mali správny grip.

Po dohode všetkých pretekárov sme ráno oproti štandardným pretekom pridali jednu rozjazdu, a tak sme jazdili 5 kvalifikačných kôl s 3 finálovými jazdami. Prestávky medzi jazdami boli dostatočne dlhé na prípravu áut aj nabíjanie barérií, a tak sa celý deň jazdilo bez akéhokoľvek stresu. Návštevou nás po dlhšej prestávke poctil aj Mišo, ktorého po peknom dnešnom výsledku teraz už snáď uvidíme na pretekoch častejšie. Nesklamali a tiež nakoniec docestovali aj pretekári z Nového Mesta nad Váhom či Bratislavy.

Kategóriu Stock vyhral Hlohovecký jazdec Filip Obora, v 2WD sa najvyššie umiestnil Rudo Kadlečík, vo Formuli sa podarilo nechať za sebou všetkých ostatných pretekárov Michalovi Skubeňovi a v najsilnejšej kategórii Modified sa najvyššie umiestnil Robo Žák.

Kompletné výsledky dnešného dňa a priebežný stav celého seriálu nájdete na tomto odkaze, fotografie z preteku si pozrite v galérii.