Hľadaj

Kalendár pretekov

Ďalšie kolo Slovenského pohára sa uskutočnilo za pekného počasia na dráhe v Nitre. Organizátor predĺžil čas jazdy modelov áut vo všetkých kategóriách (poháňané 2 nápravy, 4 nápravy aj formule) z pôvodných 5 minút na 7 minút. Vzhľadom na každým rokom sa zvyšujúcu kvalitu batérií sa tejto zmene rýchlo prispôsobili všetci pretekári. Špeciálne Miro Hargaš z NMnV tímu si jazdu užíva až do konca neraz využíva chhýb či chybičiek súperov, ktorých časová strata sa s každou jazdou prejaví pri predĺženom čase jazdy výraznejším dielom.

 

Počasie preteku prialo takmer po celý deň, aj keď počiatočné problémy organizátorov s prípravou dráhy odložili čas začiatku preteku takmer na desiatu hodinu. V batérii postrekovacieho stroja sa im pokazil článok, a tak museli na rýchlo zháňať novú batériu - vďaka ti Tesco za tvoje otváracie hodiny. Pekné počasie tak vydržalo až do začiatku tretieho finálového kola, kedy začalo pršať všade naokolo, podľa prichádzajúcich rodičov ktorí prišli pre svoje deti pršalo v celej Nitre a v Hlohovci stáli pre prudký dážď autá na krajnici, dážď sme voľným okom videli na Nitrianskych sídliskách aj kilometer od nás na kopci Zobor, z akéhosi dôvodu ale na dráhu stále nepršalo.

Odjazdili sme nakoniec takmer všetky plánované kvalifikačné aj finálové jazdy, prudký dážď sa spustil 30 sekúnd pred koncom predposlednej finálovej jazdy celého dňa. Kaategóriu Stock vyhral Dano Žák, autá s poháňanou zadnou nápravou (Formule aj Pancar) s prevahou vyhral práve Novomestský jazdec Rudo Kadlečík, nasledovaný neúnavným bojovníkom Mirom Hargašom.

Foto z preteku