Hľadaj

Kalendár pretekov

Záverečné kolo letnej sezóny aktuálneho ročníka je už minulosťou. Tradičný nočný dážď pred pretekom nevyenechal svoje povinnosti ani tentokrát, takže sa pripravovanie dráhy ráno podľa očakávaní predĺžilo približne o hodinu. Padlo preto rozhodnutie o skrátení času medzi jednotlivými kolami závodu na 45 minút, čo sa nakoniec ukázalo

ako dobré rozhodnutie ktoré skrátilo celkový čas preteku. Problém s časom potrebným na nabíjanie bateriek priniesla až prestávka pred poslednou finálovou jazdou, riešením bolo jej predĺženie o cca 20 minút. Snáď by sa to ani nestalo ak by si jazdec nezabudol zapnúť nabíjačku ...
Organizátormi nie práve šťastne zvolený termín preteku mal nezanedbateľný vplyv na počet účastníkov, Šaštínske slávnosti a pretek v Brne spôsobil nízku účasť aj na celkovom vyhodnotení. Nedotklo sa to iba najsilnejšie obsadenej kategórie Stock (OnRoad 4WD s el. striedavým motorom 13.5 závitov), kde sa na prvých miestach v preteku aj v celkovom vyhodnotení objavili Dano Žák, Robo Žák a Majo Žila. Andreja Ferenciho a jeho starší XRAY T3 2010 donútilo jeho umiestnenie, a hlavne jeho celodenný tesný súboj s Patrikom Žákom, k zamysleniu sa nad výmenou svojej techniky za novší model. Keďže svoj súboj prehral len tesne, uvidíme s čím nastúpi do ďalšej sezóny :).

V kategóriách 2WD a Formula sa odohrávali súboje medzi Rudom Kadlečíkom a Mirom Hargašom. Trať sa počas celého dňa menila od jazdy k jazde, úvodný vysoký grip len v niektorých zákrutách po príprave dráhy postupne s pribúdajúcim slnkom nahradila kontinuálnea priľnavosť po celej dĺžke dráhy. Situácia sa sa začala meniť so začiatkom finálových jázd, kedy sa slnko začalo schovávať za mraky a priľnavosť dráhy postupne klesala. Vzhľadom na rôzne nastavenia áut sa so situáciou dokázal v kategórii Formula lepšie vysporiadť Rudo Kadlečík, naopak v kategórii 2WD s poháňanou len zadnou nápravou s prehľadom vyhral Miro Hargaš. Miro Hargaš si v tejto katogórii vyjazdil aj výsledné prvé miesto v celom seriáli.

Pre problémy s počasím sme do celkového poradia odjazdili spolu päť pretekov, ktoré boli príjemne stráveným časom. Všetkým ktorí sa zúčastnili seriálu ďakujeme za účasť a veríme, že sa u nás stretneme znova pri budúcom ročníku letnej sezóny 2019.  

Foto z vyhodnoteniaVýsedky