Hľadaj

Kalendár pretekov

V sobotu 9.Marca sa v Trenčíne konalo 6. kolo pretekov série XRAY Challenge Slovakia. Za klub sme sa zúčastnili každého preteku tejto sezóny, a tak sme nevynechali ani jeho záverečné kolo. Všetci sme jazdili kategóriu 4WD Stock 13.5T, t.z. rádiom ovládaný model auta v mierke 1/10, poháňané všetky 4 kolesá, 3 fázový elektrický motor s 13,5 závitmi.  

 

 

 

 

V preteku sme sa umiestili v prvej desiatke:

3.miesto Robo Žák Xray T4'2019
7.miesto Dano Žák Xray T4'2018
8.miesto Mário Žila Xray T4'2019
10.miesto Patrik Žák Xray T4'2018

 

V  celkovom poradí umiestnenie v prvej desiatke: 

4.miesto Robo Žák Xray T4'2019
6.miesto Dano Žák Xray T4'2018
7.miesto Mário Žila Xray T4'2019
9.miesto Patrik Žák Xray T4'2018

 foto z preteku.

 Pato s Robom nenechávali nič na náhodu, a tak sa vybrali na piatkový tréning pred pretekom vyladiť nastavenie svojich modelov. Počas tréningového testovania sa Paťovi podarilo zlomiť záves pravého zadného kolesa, našťastie má ale usporiadateľ zabezpečený aj na tréningoch predaj náhradných dielov a tak oprava trvala len zopár minút. 

Tréning a zvyk na zákruty na dráhe vedia veľmi pomôcť výsledku v preteku, čoho dôkazom je zlepšujúce sa Paťove umiestnenie, keď na začiatku sezóny bojoval v vo finále C, s pribúdajúcimi závodmi sa prepracoval do Finále B, ktoré v 5.preteku vyhral a v 6. preteku skončil vo finále B na druhom mieste. Podobný priebeh malo Robove umiestnenie, keď sa v prvom preteku nedostal ani do A finále, po absolvovaných tréningoch sa zlepšoval až skončil v 6.preteku na celkovom treťom mieste.

Majo aj Dano sa počas sezóny pravidelne umiestňovali v prvej osmičke pretekérov, čoho výsledkom je pekné 6 a 7 miesto v celkovom poradí seriálu.

Preteky boli počas celej sezóny veľmi dobre zorganizované, podmienky sú naozaj na výbornej úrovni. Dôkazom je aj vysoká účasť účasť pretekárov zo Slovenska aj okolitých krajín ako Česko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, ale aj účasť tímových jazdcov tímu Xray medzi ktorých patria majstri Európy, Sveta, ako aj výhercovia prestížnych svetových súťaží.

Na preteku sa v klube rozbehla diskusia o pripravovaní vonkajšej asfaltovej nitrianskej dráhy na letnú sezónu. Diskutujeme o pravidlách, čoskoro sa všetky potrebné informácie objavia na našej stránke www.rcteamnitra.sk.