Hľadaj

Kalendár pretekov

Dnes sa konalo 3 kolo Nitrianskeho pohára rádiom ovládaných áut v Nitre. Súťažilo sa v kategóriách Formula, autá s poháňanou zadnou nápravou (2WD) a modely s pohonom všetkých kolies (Stock 4WD). Kategórie Formula a 2WD s výrazným nádskokom vyhral Marek Helbich, tuhý boj sa ale zvádzal o druhé a tretie miesto medzi Mirom Hargašom a Rudom Kadlečíkom.

  

 

Miro S výrazne silnejším motorom viditelne získaval metre na rovných úsekoch, Rudo ale predsalen dokázal auto so slabším motorom ovládať v technickejších pasážach o čosi jednoduchšie. Vzhľadom na organizátormi prestavanú trať s výraznou prevahou technických úsekov a otočeným, neštandardne pravotočivým, smerom jazdy silný motor Mira Hargaša prestal byť na väčšine trate výhodou, a do popredia sa tak dostala možnosť jemnejšieho zaobchádzania s pákou plynu pri slabšom motore. Rudo tak svoju stratu na rovinke dokázal kompenzovať plynulejšími prejazdami zákrut, čo sa v konečnom dôsledku prejavovalo na čase a počte najazdených kôl. Pekné súboje sme videli až do konca poslednej finálovej jazdy, po ktorej sa na druhom mieste udomácnil Rudo Kadlečík a na treťom tak skončil Miro Hargaš.

V kategórii Stock 4WD sa podarilo vo všetkých 3 finálových jazdách zvíťaziť Robovi Žákovi, aj keď v druhej a tretej finálovej jazde sa mu tesne za nárazníkom viac ako pol jazdy držal Majo Žila. Poča niektorých kôl sa Robovi podarilo odskočiť na zvdialenosť niekoľkých metrov, po drobných chybičkách sa však Majo vždy dotiahol späť na Robov nárazník a tak bol rozdiel v cieli druhej finálovej jazdy pod úrovňou 2 desatín sekundy. Robovi sa nakoniec podarilo svoju pozíciu uhájiť, a celkovo tak získal v preteku prvé miesto pred Majom Žilom a Danom Žákom.   

Pozitívnou časťou preteku bolo aj zlepšenie jazdy Paťa a Tomáša, kedy sa Paťo dokázal držať už niekoľko kôl v závese za Robom, Majom či Danom, a Tomáš sa zlepšoval so svojim časom počas celého dňa. Jeho súboj s časom postupne prerastal do stabilných časov na kolo. Dúfame že ho závodenie s modelmi bude baviť ďalej a časom sa vo svojej kategórii zaradí k tým najlepším. 

Teší nás, že na nás prišiel po dlhšom čase pozrieť znova aj Mišo Skubeň s deťmi a veríme, že sa mu časom znovu podarí vrátiť sa na závodnú dráhu.

Fotky z preteku nájdete v našej galérii.