Hľadaj

Kalendár pretekov

Tribuna Dnes sa uskutočnila brigáda, na ktorej sme postavili novú tribúnu, natreli staré stĺpy na krásnu žltú farbu, natiahli sme plot (teda zatial len časť, ale popracujeme aj na zvyšnej časti) a "BÚDU" sme posunuli na miesto kde už zostane na veky vekov.

 Článok o brigáde.

>>Foto<<

  

   V nedeľu 7.4.2013 bolo aj nám radovým členom „dopriate“ priložiť ruku k dielu a prispieť tak svojou troškou do už započatého diela dráhy. Pod taktovkou Zdena, ktorý výdatne napĺňa a prispieva k zhmotňovaniu malého sna „veľkéj  dráhy“ všetkých nitrianskych RCčkarov, sme začali hneď ráno malým neúspechom. „Inžinierska odysea“ plná chtivých pomocníkov v počte 2 kusy, nebudem ich menovať konkrétne teda ja a Juro v úvodnej rozcvičke zmarila chuť do rezania závitu jednému M10 závitníku. Nechcel robiť tak sa radšej zlomil. Zpísali sme sa u Zdena ako zdatní a schopní na hrubšie práce a tak jemnú prácu závitníkara prebral Dano a s vervou sa pustil do rezania na spodných pätkách tribúny. Zdeno nezaprel obľubu práce vo výškach a s chuťou štikal plot pozdĺž rovinky neraz aj vo výške korún stromov. Karol s Jurom si popri tom pohadzovali iskričky ako v pionierskom tábore a razom bol starý hrdzavý plot o výške asi 5 m voľne pohodený a odprataný z dráhy na skládkovom mieste.

   Na radu tak prišla stavba tribúny za pomoci síl všetkých zúčastnených. Zdenova konštrukcia pekne zapadala do  seba a keď občas dáky nosník nesadol, pomohla hrubá sila. Zrazu, kde sa vzala tu sa vzala pred nami stála „TRIBÚNA“. A dráha začala vyzerať predsa o trochu viac dráhovejšie. V tom do boja nastúpili Zdenove bublinky. Bol ich plný kufor. Sem bublinka tam bublinka, tu skrutka matica podložka, trosku čarovne povŕtať ako to vie len a jedine Dano, čo to chemicky ukotviť no krajšie vyrovnanú tribúnu ste nevideli ešte. Až by jeden povedal, že aj na milimeter presne. Už len na tú tribúnu vyšliapať. Tu Karol vytiahol svoje tromfy, namorené fošňe sťa by dovezené z chatičky vo švajčiarskych alpách. A tak bola Tribúna.

   Chalani sa presunuli od jednej veľkej veci -tribúny, k druhej - búde. Započali jej posuv milimeter po milimetri na miesto Danom nazvaným „na veky vekov“.

    Medzi tým si stihol Juro poriadne zakefovať a pripravil tak starý hrdzavý plot na fungl nový šat. To už chemická úderka čuchačov pod vedením Peťa intenzívne inhalovala a občas aj natierala rúry plota od začiatku po koniec. Keďže sa nám to velice zapáčilo, dali sme si to celé ešte raz a plot tak dostal dvojnásobný žltý náter. V tom prišiel na revíziu predseda . Bol sám. Teda nie sám ale na motorke . Nová väčšia hračka, pre väčšieho chlapca. Snáď nám ho tá hračka neodvzie preč od RC áut. Pod týmto dozorom nám nezostávalo nič iné, len makať ako také „šróby“ !

   Po zaschnutí plota chlapci natiahli ešte pletivo ktoré ohraničilo rovinku. Poodstraňovali zopár nežiadúcich a rušivých kozmetických elementov zo spojárskej búdy - meracieho strediska budúcej dráhy. Okolo pol piatej sa partia rozišla a zostalo to po nás vidiet. Posúďte sami.

                                                                          Majo 8.4.2013