Hľadaj

Slovenský pohár 2017

5. kolo XRAY Challenge Slovakia sa uskutoční v Trenčíne 16.2.2019.
Pravidlá preteku nájdete na stránke teamxray. Na prihlásenie je potrebné mať vytvorený účet na stránke myrcm.ch. Prihláškazoznam pretekárov.

 

 

  

Čítať ďalej...

4. kolo XRAY Challenge Slovakia sa uskutoční v Trenčíne 26.1.2019.
Pravidlá preteku nájdete na stránke teamxray. Na prihlásenie je potrebné mať vytvorený účet na stránke myrcm.ch. Prihláškazoznam pretekárov.

 

 

  

Čítať ďalej...

3. kolo XRAY Challenge Slovakia sa uskutoční v Trenčíne 15.12.2018.
Pravidlá preteku nájdete na stránke teamxray. Na prihlásenie je potrebné mať vytvorený účet na stránke myrcm.ch. Prihláškazoznam pretekárov.

 

 

  

Čítať ďalej...

2. kolo XRAY Challenge Slovakia sa uskutoční v Trenčíne 24.11.2018.
Pravidlá preteku nájdete na stránke teamxray. Na prihlásenie je potrebné mať vytvorený účet na stránke myrcm.ch. Prihláškazoznam pretekárov.

 

 

 

 

Náš klub sme boli prezentovať na výstave plastikových modelov v Nitre.

Foto

Zimná sezóna 2018/2019 v Trenčine sa blíži, prihlášky zatiaľ nie sú k dispozícii, viac informácií na twitteri.

Záverečné kolo letnej sezóny aktuálneho ročníka je už minulosťou. Tradičný nočný dážď pred pretekom nevyenechal svoje povinnosti ani tentokrát, takže sa pripravovanie dráhy ráno podľa očakávaní predĺžilo približne o hodinu. Padlo preto rozhodnutie o skrátení času medzi jednotlivými kolami závodu na 45 minút, čo sa nakoniec ukázalo

Čítať ďalej...

Ďalšie kolo Slovenského pohára sa uskutočnilo za pekného počasia na dráhe v Nitre. Organizátor predĺžil čas jazdy modelov áut vo všetkých kategóriách (poháňané 2 nápravy, 4 nápravy aj formule) z pôvodných 5 minút na 7 minút. Vzhľadom na každým rokom sa zvyšujúcu kvalitu batérií sa tejto zmene rýchlo prispôsobili všetci pretekári. Špeciálne Miro Hargaš z NMnV tímu si jazdu užíva až do konca neraz využíva chhýb či chybičiek súperov, ktorých časová strata sa s každou jazdou prejaví pri predĺženom čase jazdy výraznejším dielom.

Čítať ďalej...

Pozývame Vás na seriál pretekov "Slovenský pohár 2018", ktorý sa ktorý bude tento rok organizovať na dráhe v Nitre.

 Jednotlivé preteky :

Čítať ďalej...

V Sobotu 21.4.2018 sme usilovne pripravovali dráhu na letnú sezónu.
Dráha je povysávaná, pozametaná, na pletivo sme natiahli textíliu, plachta je na tribúne, tráva pokosená, depo upratané. Tešíme sa na prvé preteky, ktoré sa budú konať v sobotu 12.5.2018. 

Hlavná zmena oproti minulému roku bude v kategórii Stock, kde bude predpísaný motor 13.5T, rovnaký aký bol predpísaný na XRS Racing Series Slovakia. (Hobbywing Justock 13,5). Minimálny prevodový pomer "4,5"

 Foto z brigády

 

Čítať ďalej...

Prvé kolo XRAY Challenge Slovakia sa uskutoční v Trenčíne už na konci októbra. Pravidlá preteku nájdete na stránke teamxray, a prihlásiť sa môžete na stránke myrcm.ch - asi lepšie skôr kým sa naplní kapacita haly.

 

 

 

 

 

 

 

 

Počasie nám po nočnom daždi doprialo slnečný deň, aj keď ráno sme si museli na uschnutie dráhy predsalen chviľku počkať. Teplota oproti celotýždňovému priemeru výrazne klesla, a tak nastavenia áut a odladené nahrievanie kolies stratilo na pôvodnom význame. Pretek sa nakoniec uskutočnil bez kvapky dažďa, a aj keď to chvíľami vyzeralo na búrku vždy sa nakoniec vyčasilo. Odjazdili sme tak všetky rozjazdy s peknými súbojmi na trati, výsledky nájdete v tabulke celkového vykodnotenia (nájdete v top menu). Medzi divákmi sa po prvý krát objavil aj Jaro, od ktorého pochádza väčšina fotografií z preteku, za čo mu ďakujeme. 

Foto

V dnešnú slnečnú sobotu sa uskutočnilo 5.kolo pretekov Slovenského pohára RC modelov áut v Nitre. Jazdilo sa v 4 kategóriách áut s elektropohonom - Stock s motorom 17.5 závitov, Formula, 2WD s poháňanou zadnou nápravou a Modified s pohonom všetkých kolies bez obmedzenia výkonu. Trať bola veľmi dobre pripravená, pozametaná do poslednej smietky, stopa výborne nacukrovaná, jazdilo sa tak výborne a pneumatiky mali správny grip.

Po dohode všetkých pretekárov sme ráno oproti štandardným pretekom pridali jednu rozjazdu, a tak sme jazdili 5 kvalifikačných kôl s 3 finálovými jazdami. Prestávky medzi jazdami boli dostatočne dlhé na prípravu áut aj nabíjanie barérií, a tak sa celý deň jazdilo bez akéhokoľvek stresu. Návštevou nás po dlhšej prestávke poctil aj Mišo, ktorého po peknom dnešnom výsledku teraz už snáď uvidíme na pretekoch častejšie. Nesklamali a tiež nakoniec docestovali aj pretekári z Nového Mesta nad Váhom či Bratislavy. 

Kategóriu Stock vyhral Hlohovecký jazdec Filip Obora, v 2WD sa najvyššie umiestnil Rudo Kadlečík, vo Formuli sa podarilo nechať za sebou všetkých ostatných pretekárov Michalovi Skubeňovi a v najsilnejšej kategórii Modified sa najvyššie umiestnil Robo Žák.

Kompletné výsledky dnešného dňa a priebežný stav celého seriálu nájdete na tomto odkaze, fotografie z preteku si pozrite v galérii.

 

Podobne ako minulý pretek aj v túto sobotu nám neprialo počasie a prvé auto sme na dráhu položili až na obed. Povozili sme sa pekne, závod sa nám ale nepodarilo zrealizovať.

 

Vzniklo aspoň zopár pekných fotografií.

 

 

 

V sobotu 29.4.2017 sa malo konať prvé kolo letnej sezóny Slovenského Pohára. Počasie nám neprialo a tak sa pretek zmenil na voľný tréning. Približne od obeda tak bolo možné vyskúšať si nastavenie, zmeniť setup auta na asfalt a pripraviť tak všetko potrebné na ďalšie závody. Pretek bude presunutý pravdepodobne o 2 týždne, ďalšie informácie zverejníme hneď ako to bude možné.

Fotky zo soboty